Sport se zotavuje po nucené pauze. Co všechno už zase běží?

Card image

Od půlky března, kdy se zastavil skoro veškerý sport kvůli koronavirové pandemii, se zase sportovní odvětví zotavuje. Co všechno už zase běží a v jakém formátu? Pojďme se na to podívat.

Česká fotbalová liga:
Fortuna Liga:
První zápas po pauze se odehrál 23. 5. dohrávkou 23. kola mezi Teplicemi a Libercem. Následovaly další kompletní kola v rychlém sledu za sebou. 14. 6. ukončilo základní část 30. kolo. Poté se Liga rozdělila na skupiny o titul (1. - 6. místo v tabulce), skupinu o udržení (11. - 16. místo v tabulce) a skupinu o Evropskou ligu (7. - 10. místo v tabulce). Ve skupině o titul jsou kromě Slavie, Plzně a Sparty také Liberec, Jablonec a Baník Ostrava. 1. Pokud nedojde k nějakým komplikacím, měla by být Fortuna liga kompletně dohrána 12.7.

Fortuna Národní liga (2. liga):
FNL po přestávce pokračovala kompletním 18. kolem od 25. května. Dohráno by mělo být 9. 7., kdy druholigovou sezónu zakončí 30. kolo.

Anglická Premier league:
V Anglii se fotbal znovu začal hrát až 17. 6. kdy byla na programu dohrávka 28. kola. Poslední kolo (38. kolo) je naplánováno na 26. července. Vítěze ale pravděpodobně budeme znát už mnohem dříve, protože první Liverpool má na čele velký bodový náskok.

Italská Serie A
V Itálii se první fotbal po přestávce hrál 20. 6., a to dohrávka 25. kola. Prozatím je naplánováno 37 kol do 29. července.

Německá Bundesliga
Německý fotbal se obnovil jako jeden z prvních mezi elitními fotbalovými národy. 26. kolo Bundesligy se hrálo už od 16. května. Bundesliga má naplánováno 34 kol, takže by měla finalizovat 27. června. Stejný počet kol má v plánu i 2.Bundesliga s plánovaným koncem 28. června.

Španělská LaLiga   
Ve Španělsku pokračovala liga od 11. 6. kdy byl na programu první zápas 28. kola. LaLiga má vypsaný program na 38 kol s plánovaným koncem 19. července.

Zavřít