Sparta nebo Liberec? Finále fotbalového MOL Cupu!

Card image

Už dnes večer se dozvíme vítěze domácího fotbalového poháru - MOL Cupu. Ve finále poháru si to rozdají AC Sparta Praha proti FC Slovan Liberec, kdy Slovan bude mít výhodu domácího - dle koronavirových pravidel né zcela zaplněného - stadionu. Liberečtí doma drží neporazitelnost už 7 zápasů, Sparta o vítěznou šňůru 8mi zápasů přišla o víkendu v Plzni.

Liberec se v poháru už jednou strachoval a to ve čtvrtfinálovém zápase se Slováckem, kdy fotbalisté zpod Ještědu postoupili až po penaltovém rozstřelu. Oproti tomu Sparta má v poháru skóre 13:2, když inkasovala jen ve druhém kole v Jihlavě a v semifinále s Plzní.

Co se týká vzájemných zápasů, má v této sezóně navrch Liberec, nicméně v posledním vzájemném zápase (úvodní zápas nadstavby Fortuna Ligy) Sparta doma Liberec porazila 4:1. Liberec ale drží doma v rámci ligových a pohárových zápasů neporazitelnost, když poslední prohru na stadionu U Nisy zaznamenali 6. prosince 2019 s pražskou Slavií.

Liberec čeká páté finále Českého poháru a zatím má pohárové tituly z let 2000 a 2015. Pro Spartu to bude desáté finále, z nichž šestkrát vyšla jako vítěz. Rok 2014 byl rovněž pro Spartu posledním úspěšným rokem, kdy získali ligový i pohárový titul.

Zavřít