Už dnes začíná nová fotbalová sezóna Fortuna Ligy a Fortuna Národní ligy

Card image

Letní přestávka byla letos pro profesionální fotbalisty extra krátká. Jen chvíli po ukončení uplynulé sezóny už totiž začínaly přípravné kempy před sezónou novou. Ještě 12. července se hrál poslední zápas skupiny o Evropu mezi Libercem a Mladou Boleslaví, o 6 týdnů později už začíná kompletní 1. kolo nové sezóny.

Už dnes je na programu předehrávka, ve které se poprvé v nové sezóně představí Viktoria Plzeň, které bude hostit fotbalisty z Opavy.

V sobotu a v neděli následuje kompletní kolo Fortuna Ligy. V sobotu hraje Příbram s Teplicemi, Sigma Olomouc s Libercem, Zlín se Slováckem, Brno se Spartou, v neděli pak České Budějovice se Slavií, Jablonec s Pardubicemi, Karviná s Ostravou a Bohemians 1905 s Mladou Boleslaví.

Letošní ročník Fortuna Ligy má rekordní počet účastníků a to 18. Je to dáno tím, že skupina o záchranu v uplynulé sezóně nebyla kvůli koronaviru dohrána a kluby se dohodly na tom, že uplynulý ročník nebude sestupový. Z druhé ligy tak do nejvyšší české fotbalové ligy přistoupily týmy FC Zbrojovka Brno a FK Pardubice.

Současně s první ligou začíná v pátek i druhá fotbalová Fortuna Národní liga.

Zavřít