Finále Ligy Mistrů! Francouzské PSG a proti němu Bayern Mnichov

Card image

Finále je tady! Liga Mistrů dnes večer pozná vítěze letošního ročníku nejlepších týmů světa. Francouzské PSG se dnes večer utká na stadionu Estádio da Luz v Lisabonu s německým velkoklubem, kterým není nikdo jiný než Bayern Mnichov.

Letošní ročník Ligy Mistrů je stejně jako všechny ligy světa poznamenán pandemií koronaviru, ale i přes nepříznivé vyhlídky v dubnu a květnu se podařilo najít způsob, jak letošní ročník dovést až do finále. A tím, jak je letošní ročník "zvláštní", jsou i výkony týmů a jednotlivců rekordní. Bayern má v letošním ročníku Ligy Mistrů průměr 4,2 vstřeleného gólu na zápas, což je nejvyšší průměr v historii Ligy Mistrů. PSG zase poprvé v historii postoupilo do finále Champions League - a že už bylo na čase. PSG totiž už v Lize Mistrů odehrálo 110 utkání a až při svém 111 utkání v LM si zahraje finále.

Zároveň se ve finále setkají dva týmy, které s góly nešetří. Můžeme se tak těšit na útočný fotbal a hodně gólů. PSG má na hrotu Neymara s Mbappém, což jsou vynikající fotbalisté s čichem na gólové pozice. Ze zálohy je bude podporovat Di Maria, který taky umí dát gól. V Bayernu je zase hlavním střelcem Robert Lewandowski - ten už se prosadil v devíti zápasech Ligy Mistrů v řadě. Delší gólovou řadu zápasů drží už jen Cristiano Ronaldo (11 zápasů). Nicméně Lewandowski není jedinou zbraní Bayernu. V sestavě je i Thomas Müller, Serge Gnabry nebo Coutinho. 

Určitě se tak dnes můžeme těšit na fotbalový svátek. Utkání vysílá ČT Sport a O2 TV a začíná v 21:00.

Zavřít