Judo: Olympijský vítěz a sportovec roku 2016 Lukáš Krpálek je podruhé v životě mistrem světa v Judu!

Card image

Lukáš Krpálek - jméno českého judisty snad není nutné představovat, ale přesto jen krátce. Lukáš Krpálek se narodil v Jihlavě 15.11.1990 a od malička se věnuje Judu. V roce 2016 vyhrál letní Olympijské hry v těžké váze a je také mistrem světa z roku 2014 a nyní také 2019. Mimo jiné je i dvojnásobným mistrem Evropy mezi seniory. Ve stejné roce, kdy vyhrál letní olympijské hry se stal také českým sporovcem roku.

Proč to všechno zmiňujeme? Protože Lukáš Krpálek včera vyhrál svůj druhý titul mistra světa v Judu, když ve finálové zápase porazil stříbrného medailistu z Ria japonce Hisajošiho Harasawu. Tento oblíbený sport živě přenášela ČT Sport, kterou můžete sledovat online na kanálu české televize.

S Harasawou se Krpálek utkal poprvé v životě. Ale od začátku to nebylo tak moc jisté, že by měl Krpálek jasně zvítězit. Hned za 1,5 minuty měl na kontě dvě napomenutí, ale jakoby to Lukáše nakoplo, protože následně převzal iniciativu boje a i přesto, že nepředvedl žádnou bodovanou techniku dostal díky silové převaze japonce na zem a po třetím napomenutí Harasawy získal již druhý titul mistra světa v kariéře.

Na své cestě za mistrovským titule měl stěstí, ale prokázal i svoji zkušenost a sílu. V prvním kole měl Krpálek volný los, ale hned v druhém předvedl své zkušenosti, když s přehledem porazil Srba Žarka Čuluma. Srba porazila taktikou silnéh útoku s využitím škrcení v samotném závěru, kdy donutil Srba zápas vzdát. Ve třetím kole jakoby s jistotou porazila teprve dvaadvacetiletého Mirmamadova a postoupil do čtvrtfinále světového poháru.

Ve čtvrfinále na Lukáše Krpálka čekala výzva v podobě osmého muže světového žebříčku Roye Meyera. S tímto soupeřem má Krpálek svělou bilanci - zvítězil ve dvou ze dvou vzájemných utkání a jinak tomu nebylo ani ve čtvrfinále 2019, kde sice Krpálek opět nepředvedl žádnou bodovanou techniku, ale dotáhl zápas do třetího napomenutí soupeře a postoupil do bojů o medaile.

O postup do finále se musel utkat s teprve osmnáctiletým talentovaným korejcem Kim Min-čongem, který ho již jednou porazil v semifinále turnaje Grand Prix v Číně. Na podruhé mu to však Krpálek nechtěl dovolit a porazil korejce v prodloužení na ipon. Jak jsme již zmiňovali ve finále narazil na přemožitele svétové jedničky (Guram Tušišvili) japonce Hisajošiho Harasawu.

Lukáš Krpálek získal svůj první titul po přechodu do nejtěžší kategorie. Stříbrnou medaily získal již zmiňovaný Hisajoši Harasawa a bronzové medaile pak Kim Min-čong a Rey Meyer. Všechny živé přenosy Juda jste mohli sledovat online ve vysílání české televize. Živě jste tak mohli vidět všechny utkání Lukáše Krpálka.

Zavřít