Basketbal online: Začalo MS v Basketbalu a Česko hraje svůj první zápas s favoritem z USA!

Card image

Je to tady basketbalový svátek právě začal. Mistrovství světa v Basketbalu odstartovalo 31. srpna. Poprvé v historii tohoto sportu hostí šampionát Čína. Mistrovský turnaj se odehrává celkem v osmi městech. Finále MS v Basketbalu se bude odehrávat 15. září v Pekingu (Cadillac Aréna). Český tým startuje svůj první zápas v neděli 1. září proti favoritovi na zlatou medaily týmu USA.

Česká basketbalová reprezentace je na MS ve skupině E, která se odehrává v Šanghaji, společně s Tureckem, Japonskem a již zmiňovaným týmem USA. První utkání s účastí české reprezentace začíná 1. září od 14:30. V druhém duelu, který se hraje 3. září nastoupí čeští basketbalisté proti Japonsku. 5. září pak zmeří své síly s Tureckem.

Letos čekají na fanoušky Basketbalu novinky. Počet účastníku turnaje se rozšířil z 24 na 32 týmu a šampionát se bude od tohoto roku hráj jednou za pět let. Další Mistrovství světa v Basketbalu se odehraje v roce 2023 v Japonsku, Indonésii a Filipínách.

Letošní mistrovství se zúčastní hned 12 evropských týmů, 7 týmů reprezentuje Severní a Jižní Ameriku, Afriku reprezentuje 5 týmů a zbylých osm míst zastupuje Asii, Autrálii a Oceánii. Mistrovství světa je zároveň kvalifikací na olympijské hry 2020, na které postoupí 7 nejlepších týmů z letošního MS 2019 a domácí Japonsko. Další ctyři pozice zaplní vítězové v kontinentálních kvalifikacích.

Utkání Česko : USA sledujte živě na ČT Sport. Využít můžete také živé přenosy online.

Sledujte basketbal online stream

Zavřít