Beachvolejbalistky bojují v olympijské kvalifikaci. Zatím úspěšně

Card image

Duo českých volejbalistek (Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková) v Číně bojuje v olympijské kvalifikaci. Turnaj s netradičním systémem trochu mate, ale pro češky je to jednoduché. Ve třetí části turnaje mají na kontě jednu prohru a jednu výhru. V sobotu se poperou o účast v semifinále.

Hermannová se Slukovou byly na vítězné vlně, ale Španělské duo se jim postavilo tvrdě do cesty. Zápas byl vyrovnaný, ale české jedničky nakonec podlehly v poměru 20:22 a 23:25. Není se ale čemu divit, protože Španělky získali v srpnu bronz na mistrovství Evropy v Moskvě.

Následně ale Hermannové se Slukovou dokázaly zdolat úřadující vicemistryně Evropy z Polska a zvítězily 21:11 a 21:19. Na své vítězství vděčí především úvodní desetibodové sérii, která je dostala až do stavu 12:3. Síly se pak vyrovnaly, ale Češky zápas už udržely.

Boj o postup do semifinále svedou Hermannová se Slukovou v sobotu proti domácím Číňankám. V základní části turnaje už je jednou porazily. Pro kvalifikaci do Tokia na olympiádu bude ale potřeba udělat více, protože kvalifikaci si zajistí až vítězové dvou semifinálových zápasů. Kvalifikovat na olympiádu se jde i jinak. Automatické místo mají mistři světa a prvních 15 párů z žebříčku. Pak budou na řadě kontinentální kvalifikace.

Zavřít