Tenis online: Roland Garros finále: Češka Markéta Vondroušová na titul z French Open nedosáhla. Vítězkou se stala Ashleigh Bartyová.

Card image

Česká tenistka Markéta Vondroušová, která fantasticky postoupila do finále Roland Garros na titul z tohoto granslamu nedosáhla. Její fantastická tenisová tour našla stopku - Markétu přemohla třiadvacetiletá Australanka Ashleigh Bartyová. Českou tenistku ve finále hladce porazila 1:6 a 3:6.

Devatenáctiletá Vondroušová neuspěla již ve třetím letošním finále, ale i přesto se jednalo a její nejlepší představení na granslamovém turnaji. Doposud byl nejlepší výsledek kariéry osmifinále US Open 2018.

Australská tenistka předvedla skvělou hru. Měla lepší servis, určovala tempo celého utkání a velmi nebezpečně svoji hru měnila tak, aby češka neměla příliš mnoho možností. Vondroušová na tento styl finálového zápasu nedokázala odpovědět a ztrácela i své servisy. Za celé finále uhrála jen 4 hry. Naopak australská tenistka skvěle vychytala nejen servis soupeřky, ale také zkrácené údery Voundoušové. Utkání skončilo v deváté hře, kdy Vondroušová nedokázala dokočit skvěle rozehranou hru, ve které vedla už 40:15 a naopak autralanka proměnila skvělou smečí hned první mečbol a stala se tak první australskou tenistkou, která vyhrála Roland Garros od roku 1973.

Český tenis čeká na vítězku granslamu od roku 2014, kdy Petra Kvitová vyhrála Wimbledon. Petra měla možnost získat další titul pro české barvy z granslamu, tentokráte na lednovém Australian Open, ale ve finále prohrála. Ve finále byla i Karolína Plíšková v roce 2016 na US Open, ale stejně jako Kvitová na titul nedosáhla. Díky triunfu na French Open se australanka posune na druhé místo světového žebříčku před zmiňovanou Karolínu Plíškovou za Naomi Ósakaovou. Polepšila si Markéta Vondroušová, kterou finále vyneslo do první dvacítky na 16. pozici.

Zavřít