Naděje na první titul z turnaje WTA pro Muchovou! Je už v semifinále

Card image

Své dosavadní maximum Karolína Muchová zažila letos v květnu na turnaji v Praze, kde si zahrála své první velké finále. Nyní je před Muchovou zápas, který rozhodne, zda své dosavadní kariérní maximum alespoň vyrovná.

Karolína Muchová pochází z Olomouce, je jí teprve 23 let, ale už o ní ví široká tenisová veřejnost. Na turnaji v Soulu je třetí nasazenou. Čtvrtfinále zvládla hladce za necelou hodinu a půl. Svou soupeřku, Honovou, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace, porazila v prvním setu díky brejku v šestém gamu. V druhém setu dokázala Muchová odvrátit 8 brejboků a sama sebrala soupeřce podání hned dvakrát. Potvrdila roli favoritky a zvítězila hladce 6:3 a 6:3.

Nyní je před Muchovou jeden z životních zápasů. Její další soupeřka je Číňanka Wang Ja-fan a utká se s ní ve své kariéře poprvé. Wang Ja-fan je dobře rozehraná, protože letos v březnu na stejném povrchu, jako je v Soulu, vybojovala svůj první titul, nicméně věříme, že jí Karolína postup do finále rozhodně nedá zadarmo. Sama má na svém kontě na tvrdém povrchu letos 21 vyhraných zápasů a 7 porážek, což je dobrá bilance na aktuálně 45. hráčku světového žebříčku.

Online přenos semifinálových a následně i finálových zápasů bude k dispozici zde na webu v záložce tenis online.

Zavřít